Dzisiaj jest: 18 lutego 2019, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Zadaj pytanie Burmistrzowi Facebook Twitter Instagram Youtube RSS

Wolska Mapa Zawodów

Wola jest dzielnicą o bardzo bogatych tradycjach w szkoleniu zawodowym, a jej nowoczesne oblicze idzie w parze z nową jakością i różnorodnością kształcenia profesjonalistów. Szkoły zawodowe są gwarancją rozwoju wcześnie ugruntowanych zainteresowań i pasji młodych ludzi. Kształcenie zawodowe pozwala na konfrontację swoich predyspozycji i zainteresowań z rzeczywistymi wymaganiami rynku pracy.

W dobie przemian ekonomicznych i szybkiego rozwoju gospodarczego wolskie szkolnictwo zawodowe odzyskuje należne mu miejsce w przygotowywaniu młodych obywateli do zajmowania satysfakcjonujących ich pozycji zawodowych. Obecność na rynku pracy absolwentów wolskich szkół zawodowych przyczynia się do szybkiego rozwoju gospodarczego miasta w dynamicznie zmieniających się warunkach współczesnego świata.

Osiem zawodowych zespołów szkół na terenie Dzielnicy Wola oferuje kształcenie w kilkudziesięciu zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Szkoły nasze proponują szerokie spektrum kierunków kształcenia zarówno na poziomie szkoły zasadniczej, technikum jak i szkoły policealnej.

Szkoły zawodowe Woli to: szansa zdobycia ciekawego, dobrze płatnego zawodu, szczebel do dalszego kształcenia, możliwość zdobycia umiejętności logicznego, kreatywnego myślenia, wiedza niezbędna do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, odpowiedź na potrzeby rynku pracy.

Najważniejsze cechy szkolnictwa zawodowego na Woli to: nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie zawodowe, atrakcyjne programy nauczania ( kształcenie modułowe), dobrze przygotowana kadra pedagogiczna, podpisane umowy z pracodawcami o realizacji praktyk zawodowych czy wreszcie otwartość na zmiany. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą kształcenia zawodowego w wolskich szkołach.