Dzisiaj jest: 18 lutego 2019, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany Zadaj pytanie Burmistrzowi Facebook Twitter Instagram Youtube RSS

Aktualności

MIKOŁAJKOWY WEEKEND W WOLSKIM CENTRUM KULTURY
7 grudnia 2018

Cały grudzień w Wolskim Centrum Kultury upłynie w nastroju przedświątecznych przygotowań. Weekend 7–9 grudnia będzie natomiast bardzo Mikołajowy

Już 7 grudnia w WCK przy ulicy Działdowskiej 6 o godz. 18.00, odbędzie się wielkie otwarcie Ogródka Zimowego. Poczujmy magię świąt nie tylko przez szybę. Magiczny Ogród będzie miejscem spontanicznych działań i zwariowanych dokonań. Połączone zostaną przestrzenie – zewnętrzną z wewnętrzną, czyli ogród z kawiarnią. Będzie choinka z ręcznie przygotowywanymi przez dzieci dekoracjami i piernikowy, śnieżny domek. Uczestnicy będą przygotowywać bombki, łańcuchy, ciasteczka i prezenty dla najbliższych. 


Sobota, 8 grudnia – spektakl, kolędowanie i warsztaty

W sobotę 8 grudnia, odbędą się cztery wydarzenia. O godzinie 12.00, w sali widowiskowej na Działdowskiej, przedstawiony zostanie spektakl w reżyserii Mateusza Sołtysiaka „Trochę inna opowieść wigilijna”. Czy można nie lubić świąt? Kolorowej choinki, kolęd, czasu spędzonego z rodziną, prezentów, zapachu i smaku pierników? Zapraszamy najmłodszych widzów na historię Elizabeth Scrooge – samotnej starszej pani, która w dzieciństwie utraciła magię świąt. Spektakl jest inspirowany powieścią Charlesa Dickensa.                              

8 grudnia o godz. 15.00 – tym razem przy ulicy Młynarskiej 35a – odbędzie się koncert Antoniego Murackiego. Będzie to rodzinny czas na wspólne kolędowanie z artystą wywodzącym się z Woli, bardem, pieśniarzem, poetą, tłumaczem i propagatorem twórczości Jaromira Nohavicy w Polsce.

Tego dnia, od godz. 12.00, Wolskie Centrum Kultury będzie gościć w Wola Parku przy ul. Górczewskiej 124. Najmłodsi obejrzą bajkę kukiełkową „Noworoczna tajemnica” oraz Paradę świętego Mikołaja – program artystyczny w konwencji wielkiego balu.   

I w końcu, o godz. 18.00, zapraszamy na „Cuda, wianki” przy ul. Działdowskiej 6, czyli przedświąteczne warsztaty z cyklu „zrób to sam”. Na spotkaniu będzie można zaprojektować ozdobę na stół lub drzwi: zielony wieniec świąteczny z naturalnych elementów: gałązek drzew i krzewów iglastych, traw i szyszek. Prowadzący: Marcin Gładki – bukieciarz, pasjonat kwiatów. Wstęp 10 zł. Zapisy: d.kalita@wck-wola.pl.
 

Niedziela, 9 grudnia – słuchanie bajek i koncerty

W niedzielę, 9 grudnia o godz.13.00, wyruszymy z Działdowskiej w „Podróż do krainy Świętego Mikołaja”. Będą to animacje Michała Malinowskiego z Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Wspólnie będziemy słuchać wartościowych bajek, a następnie wykonamy ilustracje przestrzenne. Tego dnia, w Otwartej Kolonii przy ul. Górczewskiej 15, będziemy też robić ozdoby choinkowe. Część z nich zawiśnie na wielkiej choince na Muranowie. 

Niedzielne popołudnie 9 grudnia upłynie koncertowo. O godz. 17.00 zaprosimy na Działdowską na koncert świąteczny w wykonaniu uczestników Studia Piosenki oraz zespołu Vistula. A o godz.18.00 przy ulicy Młynarskiej 35, odbędzie się wiolonczelowy koncert Mikołajkowy. Wystąpią uczniowie wiolonczeliści z ZSPM nr 3 im. G. Bacewicz. W programie znajdą się utwory klasyczne m.in. B. Marcello, B. Romberga, J. Garści, J.L. Duporta, J.S. Bacha, F. Franchomme, K. Wiłkomirski.